Sırma Damacana Su Anlaşması – Sırma Pet Su Anlaşması KOBİLERE

Kobitsa - Anlaşmalar - Sırma Damacana Su Anlaşması – Sırma Pet Su Anlaşması KOBİLERE

Başlıklar

Sırma Su Kurumsal

SIRMA DAMACANA SU ANLAŞMASI | KURUMSAL DAMACANA SU TEDARİK | KOBİTSA & SIRMA GRUP & DANONE

Sırma Su ve Kobitsa şirketlere yüksek bedellerde maliyet yaratan Damacana Su fiyatları ile ilgili anlaşma sağlamış ve Kobitsa Üye / Müşterileri için tasarruf sağlayabilecekleri çözümler oluşturmuştur. Kobitsa olarak bugün Sırma & Danone ile 10+ şehirde sevkiyat ve satış yaparak müşterilerine indirimli damacana su hizmetini Sırma Su markası ile sağlamaktadır.

500+ Müşterilerimiz arasında Bankalar ve Holdingler dahil Kurumsal Damacana Su anlaşması ile hizmet vermekte %60 ‘a varan oranda firmalara tasarruf etmeleri sağlamaktayız. Pandemi süreci ve sonrasında da firmalarımızı gerek sevkıyat gerekse ödemeler konusunda korumaya devam ediyoruz.

İster kurumunuz için tek lokasyonda, ister farklı illerde şubeleriniz için damacana su anlaşması avantajlarımızdan yararlanabilirsiniz.

sirma damacanalar

Sırma Doğal Kaynak Suyu tadını ve doğallığını Sapanca’da bulunan, el değmemiş çam ormanlarından ve Burdur Eynazlı’daki kaynaklarından alarak, 19 lt’lik damacana-15 lt’lik cam damacana ambalajı ile 40 noktada test edildikten sonra evinize ulaşır

Sırma Su,

Hayata damla damla doğal içeceği sunmak adına Mineralli Doğal Kaynak Suyu ve Sırma Maden Suyunun yanı sıra Meyveli ve Vitaminli Maden Suyu olan Sırma Schorle ve Exclusive ürünleri ile de pazara yön vermektedir.

Sırma Güncel Damacana Su Analiz Raporları

Sırma marka damacana su analiz raporlarına dilediğiniz zaman aşağıdaki buton aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Doğal Mineralli Su Nedir? Neden Önemlidir?

Yer kabuğunun çeşitli derinliklerinde uygun jeolojik şartlarda doğal olarak oluşan, bir veya daha fazla kaynaktan yeryüzüne kendiliğinden veya teknik usullerle çıkartılan, mineral içeriği, kalıntı elementleri ve diğer bileşenleri ile tanımlanan, her türlü kirlenme risklerine karşı korunmuş suya Doğal Mineralli Su denir.

Kaynak Sularının Özellikleri Nelerdir?

Kaynak Suyu, jeolojik koşulları uygun jeolojik birimlerin içinde doğal olarak oluşan, bir veya daha fazla çıkış noktasından yeryüzüne kendiliğinden çıkan veya teknik usullerle çıkartılan ve Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı insani Tüketim Amaçlı Sular Hakkındaki Yönetmelikte izin verilenler dışında her hangi bir işleme tabi tutulmaksızın nitelikleri tanımlı, etiketleme gerekliliklerini karşılayan ve satış amacı ile ambalajlanarak piyasaya arz edilen yer altı suyudur.

Günde Ortalama Kaç Litre Su İçilmelidir?

Su vücudumuzdan sindirim, terleme ve nefes alma yoluyla sürekli kaybolmaktadır. Temel prensip olarak kaybolan su miktarı mutlaka yerine konulmalıdır. Yaklaşık olarak bir gün içersinde vücut ağırlığımızın en az 1/36’sı kadar su almalıyız. Örneğin 72 kg. ağırlığındaki birisinin günlük su ihtiyacı en az 2 litredir. Bu ihtiyacın bir kısmının muhtelif yiyecekler yolu ile alındığını varsaysak bile bir yetişkinin günde en az 1.5 litre su içmesi gerekmektedir. Bu miktar beslenme uzmanlarınca yetişkinlere tavsiye edilen asgari miktardır.

Suyun Sertliği Nedir?

Sert su normal olarak konutlarda en çok rastlanan problemdir. Sert su, 1 GPG’nin üzerinde sertlik minerali bulunduran sulardır. En yaygın sertlik mineralleri kalsiyum, manganez ve magnezyumdur. Fransız sertliği (Fr) veya mg/lt CaCO3 ülkemizde yaygın olarak sertlik sınıflandırmasında kullanılan birimlerdir. Doğal Suyun içindeki sertlik iyonlarının konsantrasyonunu tanımlamada kullanılır. 1 Fr derecesi 10 mg/lt CaCO3 sertliğine eşittir. Suyunuz eğer 10 Fr üzerinde sertlikte ise mutlaka yumuşatılması gereklidir.

Şişelenmiş Sular Ambalajlı Sular Hangi Koşullarda Saklanmalıdır Nasıl Kullanılmalıdır?

Sular serin ortamlarda, güneş ışığından uzak ve kuru ortamlarda saklanmalıdır. Etrafında suya ve ambalaj maddesine etki edecek kokulu maddeler bulundurulmamalıdır.

Ambalajlı sular (pet, damacana), olumsuz tat ve koku verebilecek her türlü ortamdan ve gıda maddesinden uzak tutmaya özen gösteriniz. Ambalajlı sularınızı; kalorifer yanında, direkt güneş ışığı altında tutmayınız. Boş damacana şişe içerisine herhangi bir şey kesinlikle koymayınız, yabancı maddeler atmayınız. Damacanayı pompa ya da sebilsiz kullanıyorsanız, kapağını açık bırakmayınız.19 litre damacana sular, polikarbonat şişe içerisinde tüketime sunulmaktadır. Polikarbonat ambalaj gözle görülmeyen gözenek çaplarına sahiptir ve dışarıdan hava alışverişi yapar.

Damacana Şişeler Ortalama Kaç Defa Kullanılmaktadır?

Damacana şişelerinde kullanılan hammaddenin kimyasal adı polikarbonattır. Polikarbonat malzemenin kullanımına; Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu Gıda Maddeleriyle Temasta Bulunan veya Bulunmak Üzere İmal Edilen Plastikler Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince izin verilmektedir. Bununla beraber tedarik edilen bu şişelerin Tarım ve Köyişleri Bakanlığı İl Kontrol Laboratuarları tarafından Toplam Migrasyon, Ekstraksiyon, Boya geçirgenliği, Infrared Spektrumu gibi analizlerle de uygunluğu tespit edilmektedir. Bu şişeler dolum ve taşıma esnasında kaza ile kırılmadığı sürece ve tahminen ortalama ömürleri olan 50-60 defa kullanılmaktadır. Bu da yaklaşık 4 yıllık bir süreye karşılık gelmektedir. Daha fazla kullanılması halinde sağlık açısından herhangi bir olumsuzluk sözkonusu değildir. Zaten Sağlık Bakanlığı’nın da bu yönde bir sınırlaması yoktur. Genelde, çok kullanılmış şişelerin yüzü yıprandığı için estetik yönüyle tüketiciye cazip gelmemektedir.

Sırma Pet Grubu